Zero Waste Počet produktů: 124

Většina jednorázových věcí naší každodenní potřeby je snadno nahraditelná za dlouhotrvající variantu. Mnoho z nás si už uvědomuje, že není nutné vyhodit věc po jednom použití. Pojďme ukázat svým blízkým a svým dětem, že i zdánlivě malá změna, která zamezí vzniku zbytečného odpadu může mít velký dopad. Zero waste produkty, také známe jako "bez obalu", si jsou na vzestupu, zkuste je i vy!

Podkategorie

 • Neplastová brčka

  Největší současnou zero waste hitovkou jsou neplastová brčka. Můžete si vybrat buďto přírodní bambusová nebo odolnější kovová. Brčko můžete nosit vždy s sebou a ušetřit tak zbytěčný odpad.

 • Zubní kartáčky

  Bambusové zubní kartáčky jsou vyrobeny s maximálním ohledem na životní prostředí a přitom májí stejné vlastnosti jako ty konvenční. Kartáčky jsou vyrobeny ze 100% obnovitelných zdrojů a baleny do krabičky z recyklovaného papíru.

 • Voskované a látkové ubrousky

  Voskované a látkové ubrousky skvěle nahradí jednorázové igeliťáky. Hodí se třeba na zabalení svačiny, do lednice (na sýr, který pak neokorá) nebo komory. Mají krásný design a ty voskované navíc krásně voní.

 • Látkové pytlíky a tašky

  Praktické látkové pytlíky a tašky na vaše nákupy. Na ovoce či zeleninu jsou nejvhodnější ty ze záclonoviny. Na pečivo se zase perfektně hodí bavlněné, biobavlněné nebo ty z funkčního PUL materiálu. Vše si můžete naskládat do krásné síťovky, která je zrovna docela dost in :)

 • Zdravé lahve

  Odolné zdravé lahve, které jsou vyrobeny s ohledem na životní prostředí. Jsou vhodné pro studené i teplé nápoje a mohou se umývat i v myčce. Originální a hravé módní vzory, ze kterých si jistě vyberete svoji lahev jak vy, tak i vaše děti.

 • Látkové kapesníky

  Kvalitní a příjemné kapesníky, které vydrží oproti slaboučkým jednorázovým i pořádnou rýmu. Na výrobu jednoho papírového kapesníku jsou potřeba 2 litry vody. Na ten látkový se spotřebuje pouze 0,5 litru vody (výroba + praní) a poslouží vám přibližně 520 krát.

 • Látkové tampony

  Látkové tampony jsou krásně měkoučké a dají se opakovatelně prát a prát. Jsou velmi citlivé k pokožce a s přehledem nahradí klasické jednorázové tamponky. 

 • Plnitelné kapsičky

  Opakovaně plnitelné kapsičky, do kterých můžete dát vše, co vaši prcci mají rádi. Od přesnídávek, jogurtů, rozmixovaných zeleninových pyré až po domácí kaše. Jednoduše se plní a snadno čistí. Můžete je mýt v myčce, zamrazit či ohřát ve vodní lázni. Ideální na cesty.