Látkové pleny Počet produktů: 1081

Moderní látkové pleny jsou krásné především v tom, že si je může dovolit opravdu kdokoliv. Pokud chcete využít komfortu AIO plen, pořídíte si dražší výbavičku, se kterou budete mít výhody velmi snadného a tenkého přebalení. Jestliže chcete na plenách ušetřit, vyberete si kombinaci čtvercových, vícevrstvých a nebo vkládacích plen společně s nepromokavou vrstvou svrchních kalhotek. Látkovací výbavu si prostě můžete nakombinovat dle svých chutí, preferencí a finančních možnostech. Bonusem navíc je prodyšná a zdravější plena, která chrání miminko před kontaktem s toxickými látkami a chrání pokožku před zapařením. Samozřejmostí je ochrana životního prostředí od cca 1 tuny velmi těžko rozkládajících se jednorázovek na 1 odplenkované dítě.

Upřednostňujeme prodej českých a slovenských látkových plen.

Podkategorie

 • Pleny AIO (Vše v jednom)

  Pleny AIO (Vše v jednom) ocení především maminky, které chtějí plenky na co nejrychlejší a nejjednodušší přebaleníManipulace s plenami AIO je velice snadná. Jejich nasazení i sundání je vlastně úplně totožné s plenami jednorázovými. Jediným rozdílem je to, že plenku po jejím použití nevyhodíte, ale vyperete :) Dělají také ze všechy typů plen nejmenší objem na zadečku. 

 • Svrchní kalhotky

  Bez svrchních kalhotek prostě látkovat nejde! Svrchní kalhotky jsou základem každé látkovací výbavy. Jsou nepromokavé a nepropustí vlhkost ven na oblečení, udrží ji uvnitř plenky. Pod svrchní kalhotky můžete použít jakýkoliv typ savých látkových plen (vkládací pleny, čtvercové pleny, kalhotkové pleny). 

 • Kalhotkové pleny

  Kalhotkové pleny jsou jistota na denní i noční přebalení. Jsou nejsavější ze všech typů látkových plen a ideální volbou pro hodně učůraná miminka. Slouží jako vnitřní savá vrstva, která tekutinu absorbuje. Na ně je vždy nutné použít ještě svrchní nepromokavé kalhotky. Pokud potřebujete zvýšit jejich savost u starších dětí, stačí do nich vložit vkládací nebo vícevrstvou plenu. 

  Pokud hledáte extrémně savou plenu na dlouhý spánek, mrkněte na noční pleny.

 • Vkládací a separační pleny

  Vkládací pleny zvyšují savost látkových plen, ty separační zase udrží dítko v suchu a usnadňují jejich údržbu. Jedná se o univerzální pleny, které využijete v průběhu celého látkovacího období a zcela určitě by neměly ve vaší výbavě chybět. 

 • Doplňky k plenám

  Doplňky k látkovým plenám jsou praktické pomůcky, které se snadno vejdou do vaší tašky. Díky nim budete moci vaše dítko kdekoliv a kdykoliv pohodlně přebalit. 

 • Čtvercové pleny

  Klasické čtvercové pleny jsou základem většiny látkovacích výbaviček pro novorozence - jsou levné, variabilní a velmi rychle schnou. Léty prověřené čtvercové pleny mají široké spektrum použití (např. na přebalování, stínění kočárku, k utírání čehokoliv...). Video: Novorozenecký sklad a zvýšení jeho savosti

 • Tréninkové kalhotky

  Tréninkové kalhotky jsou speciální látkové pleny, které jsou určeny pro trénink na nočník nebo pro děti praktikující "Bezplenkovou komunikační metodu" (BKM). Tréninkové kalhotky se natahují jako spodní prádlo a starší dítko se tak může samo učit kalhotky nandavat či stahovat. Některé tréninkové kalhotky mají i patentky na bocích, které umožní rychlé sundání pleny. Nevíte si rady Jak vybrat tréninkové kalhotky?

 • Výhodné sady plen

  Sady látkových plen se slevou! Námi navržená sada EasyStart je ideální na začátky látkování, kdy si chcete plenky osahat a nechcete investovat moc peněz. Zahrnuje již vše, co k látkování novorozence potřebujete. 

 • Jednorázové eko pleny

  Z velké části rozložitelné ekopleny, které jsou vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Výroba i jejich likvidace je hospodárnější než u běžných konvenčních plen a tak jsou zároveň i šetrnější k přírodě.

 • Půjčovna látkových plen

  Vyzkoušejte naši unikátní službu zapůjčení látkových plen až na 1 měsíc.

  Jedná se o plnohodnoutnou sadu, nabitou různými typy látkových plen (čtvercové, vícevrstvé, kalhotkové, AIO, SIO) od mnoha výrobců (Petit Lulu, Bamboolik, Breberky, Anavy, Majab, Bambi Roxy, Thirsties,..) 

  V nabídce máme jak sadu novorozeneckou (pro miminka v rozmezí 2-7 kg), tak i jednovelikostní sadu pro starší dítka (cca 5,5-15 kg)

  Půjčovna látkových plen je ideální volba pro rodiče:

  • kteří jsou přesvědčeni, že chtějí látkové pleny vyzkoušet, jen se trochu ztrácí v množství typů a výrobců
  • kteří si chtějí před nákupem látkové pleny osahat a zjistit, zda to s nimi zvládnou