Látkové pleny Počet produktů: 1032

Látkové pleny zažívají velký comeback a jsou zcela jistě trendem budoucnocti, tak pojďte látkovat s námi! Nabízíme všechny typy moderních látkových plen (AIO, SIO, čtvercové atd.) od TOP českých a slovenských výrobců. U nás si můžete složit celou výbavu a koupit látkové pleny ve slevě díky množstevním slevám. Rádi vám poradíme s výběrem látkových plen - stačí nám zavolat, či poslat zprávu. Preferujete-li čtení, naše online látkovací poradna je plná článků, které vám pomohou se zorientovat a vybrat si systém, který bude vyhovovat přesně vám. 

Přebalování s moderními látkovými plenami není vůbec složité a zvládne to s nimi i babička či tatínek. Na čerstvě narozená miminka doporučujeme složit si výbavu z novorozeneckých plenek a pro dítka od cca 5 kg už můžete přejít na jednovelikostní pleny, které miminku vydrží až do jeho odplenkování.

Podkategorie

 • Pleny AIO (Vše v jednom)

  Látkové pleny AIO (all in one), nebo-li pleny Vše v jednom jsou nejpodobnější jednorázovým plenám. To ocení nejen maminky, ale zvládnou to s nimi i tátové a zbytek rodiny. Manipulace s nimi je snadná a péče o ně je nejméně náročná. Dělají také ze všechy typů plen nejmenší objem na zadečku. Kategorie AIO plenek se ještě dělí na plenky kapsové , AIO a SIO.

 • Svrchní kalhotky

  Svrchní kalhotky jsou nepromokavé a nepropustí vlhkost ven na oblečení. Pod ně můžete použít klasické čtvercové pleny, kalhotkové či SIO tvarované pleny.  Svrchňáčky mohou být vyrobeny z několika materiálů. Nejoblíbenější jsou klasické PUL svrchní kalhotky, nejprodyšnější jsou zase vlněné. Fleesové svrchní kalhotky jsou něco mezi oběmi variantami - o něco prodyšnější než PUL, ale zase méně než vlna. Novinkou poslední doby jsou natahovací svrchní kalhotky z PUL či vlny, ty jsou ideální pro akční dítka, která již při přebalování nechtějí ležet na zádíčkách. Mnoho maminek si je také oblíbilo na noční spánek, nikde totiž miminko neotlačují.

 • Kalhotkové pleny

  Kalhotkové pleny jsou nejsavější ze všech typů látkových plen a využít je můžete jak na den, tak i na noc. Jejich savost můžete zvýšit pomocí vkládacích či vícevrstvých plen. Kalhotkové pleny slouží jako savá vrstva a tak je na ně vždy nutné použít svrchní nepromokavé kalhotky, které udrží vlhkost uvnitř. V nabídce máme celou řadu rozmanitých typů - kalhotkovky na snappi sponu, suchý zip či patentky. Mezi speciální kalhotkové pleny patří tzv. chobotky a motýli - velmi variabilní plenky s minimálním objemem na zadečku.

 • Vkládací a separační pleny

  Vkládací a separační pleny jsou nezbytným doplňkem při látkování. Jsou to univerzální plenky, které využijete v průběhu celého látkování. Vkládací pleny zvyšují savost látkových plen, ty separační zase udrží dítko v suchu a usnadňují jejich údržbu. 

 • Doplňky k plenám

  Doplňky k látkovým plenám jsou praktické pomůcky, které se snadno vejdou do vaší tašky. Díky nim budete moci vaše dítko kdekoliv a kdykoliv pohodlně přebalit. 

 • Čtvercové pleny

  Osvědčené klasické čtvercové pleny, které používaly naše babičky, mají široké spektrum využití (např. na přebalování, stínění kočárku, k utírání čehokoliv...). Pro přebalování doporučujeme pleny Extra kvality s vyšší gramáží, které mají vyšší savost. Video: Novorozenecký sklad a zvýšení jeho savosti

 • Tréninkové a minimální pleny

  Tréninkové a minimální pleny jsou speciální látkové pleny, které jsou určeny pro trénink na nočník nebo pro děti praktikující "Bezplenkovou komunikační metodu" (BKM). Tréninkové kalhotky můžete rozepnout a sundat, bez toho, aby jste museli své dítě kompletně vysvléct, případně i vyzout. Minimální plenu je třeba vždy dovycpat vkládací plenou, tréninkové kalhotky již mají savou vrstvu uvnitř.

 • Plenkové sady

  V této sekci najdete plenkové sady od známých výrobců za zvýhodněné ceny nebo i námi navržené originální sady, které nikde jinde nenajdete.

 • Jednorázové eko pleny

  Z velké části rozložitelné ekopleny, které jsou vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Výroba i jejich likvidace je hospodárnější než u běžných konvenčních plen a tak jsou zároveň i šetrnější k přírodě.