Svrchní kalhotky Počet produktů: 199

Svrchní kalhotky jsou nepromokavé a nepropustí vlhkost ven na oblečení. Pod ně můžete použít klasické čtvercové pleny, kalhotkové či SIO tvarované pleny.  Svrchňáčky mohou být vyrobeny z několika materiálů. Nejoblíbenější jsou klasické PUL svrchní kalhotky, nejprodyšnější jsou zase vlněné. Fleesové svrchní kalhotky jsou něco mezi oběmi variantami - o něco prodyšnější než PUL, ale zase méně než vlna. Novinkou poslední doby jsou natahovací svrchní kalhotky z PUL či vlny, ty jsou ideální pro akční dítka, která již při přebalování nechtějí ležet na zádíčkách. Mnoho maminek si je také oblíbilo na noční spánek, nikde totiž miminko neotlačují.

Podkategorie

 • PUL

  Svrchní kalhotky z PUL se používají jako nepropustná vrstva na všechny savé plenky (kalhotkové, vícevrstvé či čtvercové pleny,...). Brání tomu, aby se vlhkost dostala na oblečení a jsou tak základem každé látkovací výbavy. Okolo nožiček mohou být lemovány slabší gumičkou nebo objemnějším, ale neotlačujícím, fleesem.

  Novinkou na trhu je v poslední době tzv. Prodyšný PUL (Superprodyšný PUL, Air+). Jedná se o paropropustnou membránu s vysokou prodyšností. Její výhodou je to, že materiál dýchá a nedochází tak k zapařování a opruzeninám - ideání pro citlivější dítka. Po napuštění vodou nepropustí ani kapičku a přesto jsou funkční a prodyšné. Jedná se o zdravější variantu přebalování než s klasickým PUL materiálem. Tyto kalhotky jsou ideální na častější denní přebalení. Pokud je plenka pod nimi hodně mokrá, může dojít ke kondenzaci par na vnější straně svrchních kalhotek a plenka je pocitově mokrá. Proto tento typ materiálu není vhodný na noční přebalování nebo na delší jízdu v autosedačce, kdy kalhotky mohou provlhat. Prodyšné svrchní kalhotky najdete u výrobců Anavy, Majab, Breberky, Unuo a Bambi Roxy.

 • Fleecové

  Fleecové svrchní kalhotky se používají stejně jako PUL svrchňáky na kalhotkové, vícevrstvé či čtvercové pleny. Jsou měkoučké a prodyšnější než PUL materiál a tak jsou vhodné především na noc. Pokožka miminka tak dýchá a nezapařuje se - pro děti s citlivější pokožkou jsou tedy dobrou volbou. Jen je třeba počítat s trošku větším objemem než u svrchních kalhotek z jiných matriálů. Mohou provlhnout tlakem a tak nejsou vhodné na delší cesty v autě (v autosedačce).

 • Vlňáčky

  Vlněné svrchní kalhotky z merino vlny jsou maximálně prodyšné a přitom stejně jako ostatní svrchní kalhotky nepromokavé. Ideální jsou jak na zimu, tak i na léto na delší denní nebo noční spánek. Pokožka miminka tak krásně dýchá a nezapaří se. Vlňáčky jsou velmi vhodné pro děti s cilivou pokožkou a sklonem k atopii.

  To, co potřebují je jen trochu více péče než ostatní typy plen. Velmi důležitá je jejich pravidelná impregnace lanolinem, která zajišťuje jejich nepromokavost.

 • Natahovací

  Natahovací svrchní kalhotky jsou trendem poslední doby - super vychytávka pro akční děti, co již nelze při přebalení položit na zádíčka. Natahují se stejně jako spodní prádlo. Na bříšku a okolo nožiček mají širší lemy a tak neotlačují miminko, maminky si je proto oblíbily na noční přebalování. Pod ně můžete dát jak klasickou kalhotkovou plenku, tak i natahovací kalhotkovou plenu. 

  Stejně jako u zapínacích PUL svrchních kalhotek mají i variantu z tzv. Prodyšného PUL materiálu (Superprodyšný PUL, Air+), který oproti klasickému PUL více dýchá. Je tak ideální pro dítka se sklonem k opruzeninám.

  Velmi oblíbené jsou také natahovací vlňáčky z přírodní merino vlny.