PUL Počet produktů: 146

Svrchní kalhotky z PUL se používají jako nepropustná vrstva na všechny savé plenky (kalhotkové, vícevrstvé či čtvercové pleny,...). Brání tomu, aby se vlhkost dostala na oblečení a jsou tak základem každé látkovací výbavy. Okolo nožiček mohou být lemovány slabší gumičkou nebo objemnějším, ale neotlačujícím, fleesem.

Novinkou na trhu je v poslední době tzv. Prodyšný PUL (Superprodyšný PUL, Air+). Jedná se o paropropustnou membránu s vysokou prodyšností. Její výhodou je to, že materiál dýchá a nedochází tak k zapařování a opruzeninám - ideání pro citlivější dítka. Po napuštění vodou nepropustí ani kapičku a přesto jsou funkční a prodyšné. Jedná se o zdravější variantu přebalování než s klasickým PUL materiálem. Tyto kalhotky jsou ideální na častější denní přebalení. Pokud je plenka pod nimi hodně mokrá, může dojít ke kondenzaci par na vnější straně svrchních kalhotek a plenka je pocitově mokrá. Proto tento typ materiálu není vhodný na noční přebalování nebo na delší jízdu v autosedačce, kdy kalhotky mohou provlhat. Prodyšné svrchní kalhotky najdete u výrobců Anavy, Majab, Breberky, Unuo a Bambi Roxy.

Podkategorie

 • Novorozenecké

  Novorozenecké svrchní kalhotky nádherně padnou miminkům již od narození a užijete je až do cca 6-9 kg (záleží na proporcích miminka a na výrobci). Používají se jako nepromokavá vrstva na čtvercové, vícevrstvé či kalhotkové pleny. Na drobná miminka se dají v přední části ještě pomocí patentků zmenšit na minivelikost. 

  Mnoho výrobců sice píše, že i jednovelikostní pleny se dají používat od narození, ale investice do novorozenecké varianty se vám určitě vyplatí. Jednovelikostní plenky jsou oproti těm novorozeneckým obří a neforemné a jejich použítí doporučuji nejdříve od cca 5kg.

 • Jednovelikostní

  Jednovelikostní svrchní klahotky z PULU jsou nejoblíbenější variantou svrchních kalhotek. Jsou variabilní a péče o ně je snadná. Používají jako nepropustná vrstva na všechny savé plenky ( kalhotkové, vícevrstvé či čtvercové pleny,...). Brání tomu, aby se vlhkost dostala na oblečení a jsou tak základem každé látkovací výbavy. Okolo nožiček mohou být lemovány slabší gumičkou nebo objemnějším, ale neotlačujícím fleesem.

  Svrchní PUL kalhotky se mezi sebou liší nejen střihem, ale také tím, co v jejeich vnitřní části můžete najít. Pro maminky, co rády používají čtvercové či vícevrstvé plenky jsou praktické svrchní kalhotky, které uvnitř mají kapsy na obou stranách (v přední i zadní části). Pomocí kapes je vkládací plenka krásně fixována a tolik se nehýbe. Maminky, co si oblíbily SIO systémy zase ocení vnitřní patentky na připnutí savých jader.

  Novinkou na trhu je v poslední době tzv. Prodyšný PUL (Superprodyšný PUL, Air+). Jedná se o paropropustnou membránu s vysokou prodyšností. Její výhodou je to, že materiál dýchá a nedochází tak k zapařování a opruzeninám- ideání pro citlivější dítka. Po napuštění vodou nepropustí ani kapičku a přesto jsou funkční a prodyšné. Jedná se o zdravější variantu přebalování než s klasickým PUL materiálem. Tyto kalhotky jsou ideální na častější denní přebalení. Pokud je plenka pod nimi hodně mokrá, může dojít ke kondenzaci par na vnější straně svrchních kalhotek a plenka je pocitově mokrá. Proto tento typ materiálu není vhodný na noční přebalování nebo na delší jízdu v autosedačce, kdy kalhotky mohou provlhat. Prodyšné svrchní kalhotky najdete u výrobců Anavy, Majab, Breberky, Unuo a Bambi Roxy.

 • XL

  Nepropustné svrchní kalhotky XL  jsou vhodné pro větší dítka od cca 12 kg, které se ještě neodplenkovali. Často se však využívají i na překrytí objemné noční pleny u menších miminek.