PUL Počet produktů: 288

Svrchní kalhotky z PUL se používají jako nepropustná vrstva na všechny savé plenky (kalhotkové, vícevrstvé či čtvercové pleny atd.). Brání tomu, aby se vlhkost dostala na oblečení a jsou tak základem každé látkovací výbavy. Okolo nožiček mohou být lemovány slabší gumičkou nebo objemnějším, ale neotlačujícím fleesem.

Setkat se můžete i s tzv. Prodyšným PUL (Superprodyšný PUL, Air+). Jeho výhodou je to, že materiál dýchá a nedochází tak k zapařování a opruzeninám - ideání pro citlivější dítka. Po napuštění vodou nepropustí ani kapičku a přesto jsou funkční a prodyšné. Jedná se o zdravější variantu přebalování než s klasickým PUL materiálem. Tyto kalhotky jsou ideální na častější denní přebalení. Pokud je plenka pod nimi hodně mokrá, může dojít ke kondenzaci par na vnější straně svrchních kalhotek a plenka je pocitově mokrá. Proto tento typ materiálu není vhodný na noční přebalování nebo na delší jízdu v autosedačce, kdy kalhotky mohou provlhat.

Podkategorie

 • Novorozenecké

  Novorozenecké svrchní kalhotky nádherně padnou miminkům již od narození a užijete je až do cca 6-9 kg (záleží na proporcích miminka a na výrobci). Používají se jako nepromokavá vrstva na čtvercové, vícevrstvé a kalhotkové pleny. Jsou velice spolehlivé a jejich údržba vám zabere minimum času. Svrchní kalhotky z PUL materiálu by měly být základem každé látkovací výbavy.

 • Jednovelikostní

  Jednovelikostní svrchní kalhotky z PUL materiálu jsou nejoblíbenější variantou svrchních kalhotek pro již trochu větší miminka od cca 5,5 kg. Jsou spolehlivé a péče o ně je snadná. Používají se jako nepropustná vrstva na všechny savé plenky (kalhotkové, vícevrstvé či čtvercové pleny,...). Brání tomu, aby se vlhkost dostala na oblečení a jsou tak základem každé látkovací výbavy. Okolo nožiček mohou být lemovány slabší gumičkou nebo objemnějším, ale jemnějším fleesem.

  Svrchní PUL kalhotky se mezi sebou liší nejen střihem, ale také tím, co v jejich vnitřní části můžete najít. Pro maminky, co rády používají čtvercové či vícevrstvé plenky "na rovno" jsou praktické svrchní kalhotky, které uvnitř mají kapsy na obou stranách (v přední i zadní části). Pomocí kapes je vkládací plenka krásně fixována a tolik se nehýbe. Maminky, co si oblíbily SIO systémy zase ocení vnitřní patentky na připnutí savých SIO tvarovaných plen.

 • XL

  Nepropustné svrchní kalhotky z PUL materiálu ve velikosti XL jsou vhodné pro děti od cca 12 kg, které se ještě neodplenkovali a potřebují plenku na odpolední nebo noční spánek. Často se také používají i na překrytí objemné noční pleny u menších dítek.