Kalhotkové pleny Počet produktů: 164

Kalhotkové pleny slouží jako vnitřní savá vrstva, která tekutinu absorbuje a je na ně vždy nutné použít svrchní nepromokavé kalhotky, které udrží vlhkost uvnitř pleny. Kalhotkové pleny jsou nejsavější ze všech typů látkových plen. Můžete se na ně spolehnout nejen přes den, ale i v noci. Pokud potřebujete zvýšit jejich savost u starších dětí, stačí do nich vložit vkládací nebo vícevrtsvou plenu. 

Podkategorie

 • Novorozenecké

  Novorozenecké kalhotkové pleny padnou miminkům již od narození a vydrží do 6-8 kg (záleží na proporcích miminka a také na výrobci). Kalhotkové plenky pro novorozence jsou savé a mají pružné gumičky okolo nožiček, které s jistotou udrží vaječinku. Používat je můžete na denní i noční přebalení. Variabilnější a menší objem na zadečku dělají plenky na snappi sponku. Mnoho výrobců sice píše, že i jednovelikostní pleny se dají používat od narození, ale investice do novorozenecké varianty se vám určitě vyplatí. Jednovelikostní plenky jsou oproti těm novorozeneckým obří a neforemné a jejich použítí doporučuji nejdříve od cca 6 kg. 

 • Jednovelikostní

  Jednovelikostní kalhotkové pleny jsou vhodné pro dítka od cca 5-6 kg (záleží však na proporcích). Díky své velké savosti se dají použít jak na denní, tak i na noční přebalování. Pokud potřebujete zvýšit jejich savost (hlavně na noční spánek), přidejte dovnitř plenky ještě vkládací nebo vícevrstvou plenu. Kalhotkové plenky na snappi sponku budou dělat menší přechod mezi zádíčky a plenkou a i menší objem na zadečku. Jsou tedy vhodnější pro drobnější dítka.

  Na kalhotkové plenky musíte použít ještě svrchní nepromokavé kalhotky, aby vlhkost zůstala uvnitř plenky.

 • Noční

  Noční kalhotkové pleny jsou nejsavější variantou látkových plenek, které spolehlivě vydrží celou noc. Noční pleny jsou vhodné buď pro malá, ale velmi učůraná miminka (min. od 6 měsíců), a nebo pro starší děti, které pouští větší dávky moči najednou. Pokud potřebujete zvýšit savost nočních plen, vyzkoušejte bavlněno-konopný Hemp prefold - tenoučký, ale ultrasavý prefold.

  Na kalhotkové plenky musíte použít ještě svrchní nepromokavé kalhotky, aby vlhkost zůstala uvnitř plenky.

 • Natahovací

  Natahovací kalhotkové pleny jsou ideální pro akční a neposedná dítka, která již při přebalování nevydrží ležet na zádech ani vteřinu. Uvnitř mají kapsu, do které se dá vložit vkládací plena pro zvýšení jejich savosti. Později, pro starší dítko je určitě využijete jako tréninkové kalhotky, které usnadňují odplenkovávání. Natahovací kalhotková plena se navléká stejně jako spodní prádlo.

  Na kalhotkové plenky musíte použít ještě svrchní nepromokavé kalhotky, aby vlhkost zůstala uvnitř plenky.