Kalhotkové pleny Počet produktů: 179

Kalhotkové pleny jsou nejsavější ze všech typů látkových plen a využít je můžete jak na den, tak i na noc. Jejich savost můžete zvýšit pomocí vkládacích či vícevrstvých plen. Kalhotkové pleny slouží jako savá vrstva a tak je na ně vždy nutné použít svrchní nepromokavé kalhotky, které udrží vlhkost uvnitř. V nabídce máme celou řadu rozmanitých typů - kalhotkovky na snappi sponu, suchý zip či patentky. Mezi speciální kalhotkové pleny patří tzv. chobotky a motýli - velmi variabilní plenky s minimálním objemem na zadečku.

Podkategorie

 • Novorozenecké

  Novorozenecké kalhotkové pleny padnou miminkům již od narození a vydrží do 6-8kg (záleží na proporcích miminka a také na výrobci). kalhotkové plenky pro novorozeňátka jsou savé, s jistotou udrží vaječinku a dělají malý objem na zadečku. Mnoho výrobců sice píše, že i jednovelikostní pleny se dají používat od narození, ale investice do novorozenecké varianty se vám určitě vyplatí. Jednovelikostní plenky jsou oproti těm novorozeneckým obří a neforemné a jejich použítí doporučuji nejdříve od cca 5kg. 

  Variabilnější a menší objem na zadečku dělají plenky na snappi sponku - naučte se přebalit své dítko do chobotové pleny nebo pidipuku :)

 • Jednovelikostní

  Jednovelikostní kalhotkové pleny jsou vhodné pro dítka od cca 5-6kg (záleží však na proporcích). Díky své velké savosti se dají použít jak na denní, tak i na noční přebalování. Pokud potřebujete zvýšit jejich savost (hlavně na noční spánek), přidejte dovnitř plenky ještě vkládací nebo vícevrstvou plenu. Kalhotkové plenky na snappi sponku budou dělat menší přechod mezi zádíčky a plenkou a i menší objem na zadečku. Jsou tedy vhodnější pro drobnější dítka.

  Na kalhotkové plenky musíte použít ještě svrchní nepromokavé kalhotky, aby vlhkost zůstala uvnitř plenky.

 • Noční

  Noční kalhotkové pleny jsou nejsavější variantou látkových plenek, které s jistotou vydrží celou noc. Jsou tedy ideální pro velmi učůraná miminka od cca 6měsíců a nebo pro starší dítka, která pouští větší dávky. Pro menší a drobnější miminka jsou vhodnější plenky na snappi sponku, které jsou variabilnější a dělají menší objem na zadečku. 

  Savost plenek můžete zvýšit pomocí vkládacích či vícevrstvých plen.

 • Natahovací

  Natahovací kalhotkové pleny jsou ideální pro akční a neposedná dítka, která již při přebalování nevydrží ležet na zádech ani vteřinu. Uvnitř mají kapsu, do které se dá vložit vkládací plena pro zvýšení jejich savosti. Později, pro starší dítko je určitě využijete jako tréninkové kalhotky, které usnadňují odplenkovávání. Natahovací kalhotková plena se navléká stejně jako spodní prádlo.