Pleny AIO (Vše v jednom) Počet produktů: 101

Látkové pleny AIO (all in one), nebo-li pleny Vše v jednom jsou nejpodobnější jednorázovým plenám. To ocení nejen maminky, ale zvládnou to s nimi i tátové a zbytek rodiny. Manipulace s nimi je snadná a péče o ně je nejméně náročná. Kategorie AIO plenek se ještě dělí na plenky kapsové a SIO. Kapsové plenky dělají menší objem na zadečku, ale jejich savost je potřeba u větších dětí podpořit vycpáním vkládacích či vícevrstvých plen. SIO systémy jsou savější, objemnější a fungují na principu nacvakávání savých jader dovnitř svrchních kalhotek.

Podkategorie

 • Kapsové pleny

  Látkové pleny AIO dělíme na dva typy:

  1. Kapsové pleny, které mají nepropustnou svrchní vrstvu, uvnitř nich je kapsa z fleesu či bambusu, do které se dává vkládací plenka
  2. Klasické AIO pleny, které mají svrchní kalhotky podšité savou vrstvou z bambusu/bavlny a ve většině případů je na tuto vrstvu přišitá dlouhá vkládací plena - Ty v nabídce nevedeme

  Většina výrobců prodává kapsové pleny bez vkládacích plen, aby jste si ji mohli dle libosti vycpat přesně jak potřebujete - pro malá dítka krátkou vkládací plenou a pro starší dlouhou vkladačkou či vícevrstvou plenou. Do kapsových plenek se skvěle využije Majab 4-vrstvá vkládací plena - jedna z nejsavějších na trhu. Přebalování je stejně jednoduché jako s jednorázovkou, jen bez konečného odhození do koše :-)

 • Sepni do jedné (SIO / AI2)

  Látkové pleny SIO / AI2, nebo-li “snap in one” / “all in two”, jsou velmi podobné AIO plenkám a přebalování s nimi je také velmi snadné a pohodlné. A navíc je to savější systém. Uvnitř nepropustných svrchních kalhotek jsou patentky, na které se nacvakne tvarovaná plena, která slouží jako savá vrstva. Na tu se pro zvýšení savosti u větších dětí nebo na noční spánek může nacvaknout ještě vkládací plenka. Vyměňuje se pouze vnitřní plena společně s vkládačkou. Svrchní kalhotky se nechávají pro opakované použití. Výhodou oproti klasickým AIO plenám je, že svrchních kalhotek potřebujete jen několik kusů a navíc je můžete kombinovat s jinými typy plen (např. čtvercové, vícevrstvé, kalhotkové).