Látkové vložky Počet produktů: 140

Menstruační látkové vložky jsou příjemné, tenké, spolehlivé a jsou vhodné opravdu pro každou ženu. Většina z nich se svojí tloušťkou i savostí může s klidem rovnat těm jednorázovým. Jejich hlavní výhodou je jejich opakovaná použitelnost - jsou pratelné a při správné údržbě vám mohou sloužit i 10let. Látkové vložky jsou vhodné na dny mimo cyklus, denní nošení, jako pojistka ke kalíšku, na klidný noční spánek nebo při problémech s inkontinencí. I přestože se jedná o větší jednorázovou investici, tak v důsledku jsou mnohem levnější než jednorázové (návratnost investice je 3-4 roky). Jak z ekologického, tak i zdravotního hlediska stojí za to je vyzkoušet.

Podkategorie

 • Intimky

  Látkové intimní vložky jsou velmi tenké a vy ani neucítíte, že je máte na sobě. Jsou mnohem prodyšnější než klasické jednorázové intimky a díky tomu, se s nimi budete cítit komfortně. Prodyšné látkové intimky se hodí na dny mimo cyklus. Intimky s nepromokavou spodní vrstvou (fleece, PUL) jsou zase vhodné na začátek či konec menstruace a nebo jako pojistka při použití menstruačního kalíšku nebo houby. Látková intimka je jednou z nejčastějších vložek, kterou ženy volí jako první na vyzkoušení.

 • Slipové vložky

  Slipové vložky jsou oproti intimkách o něco silnější - vždy mají alespoň 1 vrstvu savého materiálu navíc. Ty prodyšné (100% bavlna na spodní straně) jsou vhodné hlavně na začátek či konec menstruace nebo jako pojistka ke kalíšku. Slipovky, které mají na spodní straně nepropustnou vrstvu (PUL materiál, Flees) jsou vhodné i na slabou menstruaci.

 • Denní vložky

  Látkové denní vložky jsou vhodné jak pro slabší, tak i pro silnou menstruaci. Ty, co mají spodní vrstvu z prodyšného materiálu (bavlna/bambus) jsou vhodné spíše pro slabší dny nebo jako pojistka k více protékajícímu menstruačnímu kalíšku či houbě. Vložky, které mají na spodní straně nepropustný materiál (PUL materiál, Flees) vydrží i silnější menstruaci a nemusíte se s nimi bát žádné nehody. Každý výrobce má svůj oblíbený střih, délku a materiálové složení - každá žena si tak může vybrat vložku, která se hodí právě pro ni :)

 • Noční vložky

  Látkové noční vložky jsou vhodné na silnou až velmi silnou menstruaci. Na spodní straně mají ve většině případů nepropustnou vrstvu (PUL materiál či Flees), takže můžete bez obav a v klidu celou noc spát bez nehody. Jejich prodyšnou variantu můžete využít v období šestinedělí, kdy je potřeba, aby se rány rychle zhojily. Noční látkovky jsou pohodlné i při silnější inkontinenci.

 • Sady vložek

  Sady látkových vložek za zvýhodněnou cenu - různě nakombinované materiály a typy. Ideální jako testovací sada pro ženy, které s pořízením látkovek ještě váhají.