Porovnání nočních kalhotkových plen

Jaké noční pleny jsou nejsavější?

Noční pleny nemusí být nutně součástí vaší látkovací výbavy. Jak už název napovídá, používají se na dlouhý noční spánek. Dítkům, které nejsou až tak učůrané obvykle stačí denní kalhotková plena vycpaná dlouhou vkládací plenkou a nebo vícevrstvou plenkou. Pokud vám však tato varianta již nestačí a plenka je ráno úplně nacucaná a nebo dokonce vlhkost pronikne na oblečení, určitě vyzkoušejte noční kalhotkové pleny. Kalhotkové noční plenky se doporučují až od cca 6. měsíce věku miminka - jsou totiž jednak oproti denním vyššího střihu, širší mezi nožičkami a také celkově objemnější. Díky jejich vysoké savosti je potřeba počítat s delší dobou schnutí, 2-3dny na sušáku.

Co je součástí noční kalhotkové pleny?

Součástí většiny nočních plenek (v našem výběru kromě Unuo  a Motýla) je dlouhá a krátká vkládací plenka. Některé mají navíc i separační fleesovou plenku, která odvádí vlhkost od zadečku.

Patentky, suchý zip nebo snappi spona?

U menších a hubenějších dětí jsou velmi praktické plenky na snappi sponu - konkrétně noční motýl. Je velice variabilní, má minimální přechod na zádíčkách a celkově je asi nejméně objemný. Přesto je ale velmi savý - díky koncentraci savých vrstev hlavně ve středu plenky. Problém může nastat u většího dítka, které je již hodně pohyblivé, utíká od přebalování a horší manipulace se snapkou prostě trvá delší dobu.

Suchý zip je asi nejrychlejší možností zapnutí. Nevýhodou může být, že větší dítko už si může plenku samo rozepnout a také při praní se suchý zip dříve opotřebuje oproti patentkům.

Patentky mají delší životnost než suchý zip, avšak manipulace s ním zase zabere více času.

Jaký střih plenky vybrat?

Plenky jsou si podobné výškou sedu (délkou), větších rozdílů si můžeme povšimnout v délce oušek na zádech a v přední části. To, co však většinu maminek zajímá nejvíce je šířka mezi nožkami. 

Šířka mezi nožkami:

Breberky

Petit Lulu

Bambi Roxy

Unuo

KatyvBaby

Jaké plenky jsou největší savci?

Je těžké porovnávat savost nočních plenek mezi sebou a abych byla upřímná, všechny noční plenky jsem ani na svém dítku neozkoušela - pár nočních sice v zásobě mám, ale protože mám dítko nepříliš učůrané, tak ve většině případů stačila denní kalhotková plenka nebo SIO od PL s dlouhou vkladačkou. Asi nejtěžší zatěžkávací zkouškou plenek bylo období kolem cca 1 roku - kdy už jsem najela na režim bez nočního kojení. To byly plenky přes noc hoodně nacucané. Po pár týdnech však toto období přešlo a vše se opět vrátilo do normálu.

Plenky jsem seřadila podle jejich savosti nejen podle recenzí od maminek, osobních zkušeností, ale také podle váhy jednotlivých kusů (bez vkladaček)

Prosím berte to pouze jako orientační přehled :)

Plenky na suchý zip či patentky budou dělat větší objem na zadečku, s tím je potřeba trochu počítat. Plenky na snappi (Motýl od Joli) dělají minimální přechod na zádíčkách a menší objem, zato zase můžete mít problém větší dítko udržet na zádech v průběhu zadělávání snappi sponky.

  1. KatyvBaby - 199g
  2. Motýl od Joli - 183g
  3. Bambi Roxy - 150g
  4. Breberky - 148g
  5. Petit Lulu - 122g
  6. Unuo - 116g (jejich noční plenka je hodně podobná denní, jen má o něco vyšší sed)

Mohlo by vás také zajímat

 Všechny látkové pleny v e-shopu


Tento článek je chráněn autorským právem.