O nás


Šárka

Story

Doma to se mnou není jednoduché. Nakupování do igelitových sáčků a potravin ve zbytečných obalech se snažím vyhnout. Celkem dost hlídám přítele v čem mi přinese domů jídlo a ostatní členy rodiny se neustále snažím motivovat všemi těmi krásnými vánočními dárky, aby začali dělat věci jinak než jsou zvyklí. Někdy jsem úspěšná více a někdy méně, ale stejně v tom asi jen tak nepřestanu-:-) Myslím, že za neochotou udělat krok ke změně může hlavně naše lenost a pohodlnost, ovšem svůj podíl na tom má jistě i velká dostupnost produktů, které po jednom použití končí na skládce nebo vyletí z komína spalovny.

A to je hlavní důvod proč jsem spustila svůj e-shop. Chci se snažit přesvědčit další a další lidičky, aby se začali dívat více kolem sebe a zjistili co všechno se v dnešním vychytaném světě dá snadno změnit a nakonec se z toho i radovat. Mým cílem je vám to maximálně ulehčit. Proto jsem nabídku obchodu soustředila jen na zboží, které je šetrné k přírodě i člověku, nezahlcuje náš odpadkový koš a které pochází převážně od lokálních výrobců.

Trochu z reality

K přesvědčení používat látkové pleny mě stačilo přečíst si několik článků o tom, že 1 dítko během svého plenkovacího období vytvoří až 1 tunu nerecyklovatelného odpadu, který je možné buď jen tak na skládce nechat se rozkládat cca 250-500 let a nebo nechat doputovat do spaloven, kde se díky vysokému podílu vlhkosti jedná o odpad špatně spalitelný. Vzhledem k podílu umělých hmot, případně zbytků chloru z bělení, hrozí při spalování vznik jedovatých plynů. Jedno dítě tak „vyprodukuje“ v jednorázových plenkách za rok 2× více odpadu než průměrný občan v ČR.

Informací najdete na internetu mnoho. Já bych vám tu chtěla ale hlavně pomoci s tím, jak začít. Pokud si nevíte s něčím rady, určitě nakoukněte do sekce Poradíme, kde na vás již čeká několik článků. Můžete mi i zavolat nebo napsat na Facebook, ráda vám sdělím své zkušenosti a rady.

Spolu s mým přítelem, který mi pomáhá v mém snažení, doufáme, že se vám bude e-shop EkoDěcko líbit. Budeme rádi i za vaše názory a připomínky. Neváhejte nám napsat. Děkujeme.


Naše priority

Už od začátku jsme si stanovili několik priorit, kterými se řídíme.

Příroda na prvním místě

Ekologicky šetrné výrobky už dnes může používat opravdu každý. Co je šetrné k přírodě, je obvykle šetrné i k člověku a v konečném důsledku i k peněžence.

Podpora lokálních výrobců

Zboží ze zahraničí u nás najdete jen zřídka (v naší nabídce to jsou zejména jednorázové produkty a v Česku neobvyklé AIO pleny). Podporou českých firem a malovýrobců snižujeme kamionovou dopravu a pomáháme oživit rukodělné profese.

Výhodný nákup

Máte rádi dopravné zdarma? A co takhle slevu až 7% na celou objednávku? Jste tu správně :-) Více info

Osobní zkušenosti

Méně je někdy více. Nabízíme jen prověřené a kvalitní výrobky, které máme my nebo lidé z našeho okolí odzkoušené.

Nakupování je radost

V jednoduchosti je krása. Náš e-shop je navržen tak, aby jste se při výběru zboží neztratili. Snažíme se držet moderních trendů nakupování na internetu.

Usnadníme vám třídění

Zásilky balíme do již použitých krabiček nebo jiných obalů, které přelepíme papírovou páskou, abychom vám ulehčili případné třídění.


Kam dál

Přečtěte si důvody proč nakoupit u nás

Naše stránka o plenách Thirsties