Příběh o nás

Příběh EkoDěcka

Jak to celé začalo

Když se stanete rodičem, mnohem více si začínáte uvědomovat, co vše se kolem vás děje a do jakého světa jste přivedli své zlatíčko. Všichni si přejeme, aby naše děti vyrůstali ve zdravém prostředí, užívali si čisté přírody a měly co nejčastěji úsměv na tváři. 

A právě v tomto okamžiku jsem se zastavila i já. Když jsem vypadla z koloběhu práce - odpolední sportovní aktivita - spánek - práce, měla jsem spoustu času k objevování toho, jak se vlastně na příchod malého tvorečka připravit. Brouzdáním na internetu jsem zjistila, že existuje něco jako pratelné látkové pleny, které ušetří jak moje peníze, tak i tunu odpadu vyprodukovaného jednorázovými plenami. I přestože jsem načetla hodně informací, stále jsem si nebyla jistá, co si koupit na začátek. Byla jsem ale už přesvědčená, že látkovat prostě budu. Nakoupila jsem tedy čtvercové pleny a novorozenecké svrchní kalhotky, a po příchodu z porodnice ihned začala látkovat. 

Průběžně jsem začala pořizovat další typy plen a zkoušet je na svém synkovi. Postupně se z toho stávala taková malá závislost na zkoušení různých systémů. 

Zejména v letním období si látkové pleny hned každý všimne :) A tak se začali množit dotazy lidí z okolí, jak to vlastně s těmi látkovými plenkami je a jak jsem s nimi spokojená. Zážitky ze svých dnů jsem přinášela i domů a tak můj muž neslyšel první půlrok asi nic jiného než příběhy o látkových plenách :) To se tedy na něm značně podepsalo a myslím, že mohu napsat, že je expertem na látkové pleny v mužské sekci...V jeho hlavě se také zrodila myšlenka založit si internetový obchod s tímto doposud málo objeveným zbožím. Nápad se mi líbil a díky tomu, že mám muže IT, to nebylo až tak nereálné.  

Velmi pozvolna jsme začali tvořit naše stránky a plnit sklad látkovými plenami od českých výrobců. Již od úplného začátku jsem měla vizi podporovat především českou a slovenskou výrobu a v této cestě pokračuji dál. Od roku 2016, kdy jsme obchod založili, se na českém trhu objevili další noví výrobci, kteří přišli s úplně novými typy plen. Tyto pleny neseženete ani u zahraničních výrobců s dlouholetou tradicí. Jsou to opravdu originální střihy a typy plen, jako třeba velmi populární natahovací kalhotkové či svrchní PUL kalhotky. 

Látkové pleny byly vlastně takovým mým začátkem se zerowaste produkty. Nabídku e-shopu jsem začala postupně rozšiřovat o ty produkty, které jsem chtěla vyzkoušet a zařadit do svého života. Sortiment EkoDěcka se začal rozpínat mnoha směry a nyní u nás můžete najít zboží s ohromným poteciálem např. menstruační kalíšky, látkové vložky, prsní vložky, ekodrogerii a další. Většinu z nabízeného zboží mám osobně ozkoušené, a tak vám mohu objektivně poradit nebo podat další informace, které vám třeba velký neosobní e-shop nenabídne. Proto mě neváhejte kontaktovat, případně napsat na Facebook, ráda vám sdělím své zkušenosti a rady.

V hlavě mám spoustu nápadů a realizací, každá pozitivní zpětná vazba od vás mě nabíjí energií a motivuje do další práce, která pro mě má smysl.

Od založení EkoDěcka je to již nějaký ten rok a já vidím tu velkou změnu, kterou mnoho lidí udělalo nebo plánuje udělat. Lidé čím dál tím více přemýšlí o tom co kupují, v jaké kvalitě, jak a kde to bylo vyrobeno a také co se stane se zbožím po jeho dosloužení. Naše děti vnímají náš přístup a chování. Zkusme pro ně být tou nejlepší inspirací.


Naše priority

Stojíme si pevně za svým, od založení eshopu máme několik pevných zásad, ze kterých nehodláme slevit.

Příroda na prvním místě

Ekologicky šetrné výrobky už dnes může používat opravdu každý. Co je šetrné k přírodě, je obvykle šetrné i k člověku a v konečném důsledku i k peněžence.

Podpora lokálních výrobců

Zboží ze zahraničí u nás najdete jen zřídka (v naší nabídce to jsou zejména jednorázové produkty a v Česku neobvyklé AIO pleny). Podporou českých firem a malovýrobců snižujeme kamionovou dopravu a pomáháme oživit rukodělné profese.

Výhodný nákup

Máte rádi dopravné zdarma? A co takhle slevu až 7% na celou objednávku? Jste tu správně :-) Více info

Osobní zkušenosti

Méně je někdy více. Nabízíme jen prověřené a kvalitní výrobky, které máme my nebo lidé z našeho okolí odzkoušené.

Nakupování je radost

V jednoduchosti je krása. Náš e-shop je navržen tak, aby jste se při výběru zboží neztratili. Snažíme se držet moderních trendů nakupování na internetu.

Usnadníme vám třídění

Použité papírové krabičky sbíráme z blízkých obchůdků a lékáren. Všechny krabičky jsou ručně očištěny od lepících pásek a jsou přelepeny papírovou páskou. Takto zabalený balíček již míří k vám


Logo

EkoDěcko logo

Naše logo vytvořil Lukáš Dubay. Moc děkujeme!

Kam dál

Přečtěte si důvody proč nakoupit u nás

Naše stránka o plenách Thirsties

Látková poradkyne online