Sleva! Menstruační houby 2xL minerální v pytlíčku

Menstruační houby 2xL minerální v pytlíčku

Mořské menstruační houby jsou skvělou alternativou pro ženy, které jsou zvyklé na tampóny a kalíšek jim nevyhovuje. Jsou jemné a pohodlně se zavádí. Součástí balení jsou 2 houby (velikost 5 - 6cm) a praktický bavlněný pytlíček.

Více informací

Výrobce: Natural Intimacy (GR)

Dostupnost:

1 ks

Skladem

337 Kč s DPH

-25%

449 Kč s DPH

Slevový systém

Parametry

Součástí balení2 houby + látkový pytlíček

Více informací

  • Možnost milování se i v době menstruace - houba zachycuje menstruační krev a ani jednoho z partnerů netlačí!

  • Tyto houbičky šetrným a etickým způsobem sklidili potápěči ve Středozemním moři - na řeckém pobřeží byly umyty, usušeny na sluníčku a ručně ostříhány do požadovaného tvaru

  • Než si houbičku zavedete, důkladně ji očistěte a promyjte (mohou v ní být ještě zbytky mořských nečistot)

Použití:

  • Před zavedením je nutné houbu navlhčit, protože suchá houba je tvrdá - houbu dáte do vody nebo pod tekoucí vodu, aby se zcela nasákla vodou

  • Poté ji v ruce vyždímáte (houbu ale nekroutíte!) a prsty ji zavedete do pochvy podobně jako tampon

  • Jak hluboko houbu zavést záleží na každé ženě – najděte si způsob, který vám bude vyhovovat

  • Po nějaké době (dle síly menstruace) je nutné houbu vyndat, vymýt pod tekoucí vodou a vyždímat přebytečnou vodu

  • Poté ji můžete opět zavést 

Pokud zjistíte, že je pro vás houba moc velká, lze ji zastřihnout do tvaru a velikosti, který vám bude vyhovovat - Vždy střihejte pouze mokrou houbu!

Jedná se o přírodní produkt a tak se jednotlivé kusy mezi sebou mohou lišit rozměry i barvou. Čištění probíhá propíráním v silném octovém roztoku (tedy žádná chemie). V některé části houby je struktura vlákna hustší a čistící roztok tedy nepůsobí tak silně jako v jiné části houby a ta část zůstane tmavší. Nejčastěji se to stává u kořenového systému.

Životnost a čištění 
Jedna mořská houba vydrží přibližně 6 měsíců. Záleží na délce cyklu ženy, která ji používá i na tom, jak se o houbu stará

Čištění, desinfekce i způsob uložení v době mimo menstruaci jsou velmi důležité z hlediska hygieny i životnosti houby!
Upozornění - suchou houbu nikdy nemačkejte, zničí se tak její struktura.

Před každou menstruací (nebo po menstruaci) je nutné houbu dezinfikovat. Doporučujeme solnou koupel:

Čistící sůl na mořské houby rozpusťte v přiměřeném množství vody o teplotě okolo 37 C. Houbu ponořte do roztoku a opakovaně zmáčkněte. Poté ji nechte ponořenou v tomto roztoku min. 5 hodin. Pro zvýšení účinku soli můžete přidat několik kapek citrónové šťávy. Po vyčištění důkladně propláchněte čistou vodou. 
Místo čisté mořské soli lze použít také Sůl s Tea Tree. Je to sůl z Mrtvého moře spojená s Tea Tree esenciálním olejem. Je vhodné ji použít v případě, že trpíte na kvasinkové infekce. Tea tree má antiseptické a antimykotické účinky.

Takto zničíte bakterie, které by mohly případně způsobit kvasinkovou infekci nebo jiné záněty pochvy. Pokud máte během menstruace vaginální infekci, nepoužívejte stejnou houbu dvakrát aniž byste ji dezinfikovali.

Další podobné produkty

Co se hodí přikoupit